Таемныя спружыны палітыкі і сутнасць братэрскай любові

Як правільна пачынаць вайну, калі вы не хочаце, каб вас прызналі агрэсарам, а таксама сумнеяцеся ў непадкупнасці назіральнікаў, – глядзіце кароткую інструкцыю ад Лявона Вольскага тут.

Каб вайна прайшла паспяхова, вам спатрэбяцца ўсходнія хітрыкі і добрае веданне таго, як скарыстаць ваенную моц ворага на сваю карысць. Развагу пра тое, як паводзіць сябе на полі бітвы – весці войска ці назіраць з берага, глядзіце далей.

Галоўным пытаннем пераможцаў пасля вайны стаецца лёс пераможаных. Калі кіраўнік саюзнага войска прапануе разбіць ворага ўшчэнт і пры гэтым называе вас братам – падумайце як след. Гісторыя ўжо мела добрыя прыклады таго, чаго вартая братэрская любоў у палітыцы і чым гэта ўсё можа скончыцца…

11 каментароў

  1. # 27 красавіка 2011 12:39
    Аўтар: merkavannie

    Класна, столькі пазітыву, і бітву цяпер гэтую нікагда не забуду!!!! :)

  2. # 27 красавіка 2011 17:07
    Аўтар: Андрей

    Нормально, только затянуто.

  3. # 27 красавіка 2011 17:24
    Аўтар: Аляксей

    Вялікі дзякуй, прыемна слухаць цікавыя гісторыі ад цікавых людзей. Да акрамя таго, дзякуй, што кансалідуеце і натхняеце.

  4. # 27 красавіка 2011 17:33
    Аўтар: Цэзар

    Класны відос!

    Залік аўтарам, залік Вольскаму!

    Паболей бы такіх праектаў і апавяданняў!

    ;)

  5. # 27 красавіка 2011 19:11
    Аўтар: Лёша Мікалаевіч

    Žyvie Biełaruś!

  6. # 27 красавіка 2011 19:46
    Аўтар: Zjmitser

    Jak pa mne, dyk klasnenjka.
    Vyrashaetsa pytanjne, jakija belarusy – shalёnyja tsi pamjarkounyja?
    Takoe pytanjne…
    Chamusjtsi adchuvanjne shto spachatku budze muljtfiljm z nazvaj “Shalёny narod”.
    ))) A potym: “Shalёny narod – 2. Pamjarkouny”. :)

  7. # 28 красавіка 2011 2:39
    Аўтар: Алеся з Палесся

    Я згодна з тым, што беларусы ўвабралі ў сябе самае лепшае ад народаў, з якімі па волі лёсу сутыкнуліся і, тым больш, гістарычна жывуць на адной тэрыторыі. Гэта: 1) гонар за сваю блакітную кроў і прыналежнасць да лепшай нацыі (мабыць ад немцаў крыху ўзялі), 2) рашучасць і адвага – ад татара-мангол, 3) гарачая кроў і жаданне перамог ад воінаў асманскай імперыі, 4) “у хатняй гаспадарцы ўсё спатрэбіцца” – ад украінцаў, 5) французы яшчэ ж былі… ад іх навучыліся прыгожа кахаць… 6) ад рускіх – любові да Айчызны і жаданне быць заўсёды першымі. (Ну, так, і піць таксама. Але ж мы гаворым пра лепшыя якасці;), 7) скупасці, ці лепш, беражлівасці – ад палякаў… Згадзіцеся! Усе гэтыя прыкметы ў вас ёсць. А тое, што умееце ўсе гэтыя якасці хаваць, дык гэта таксама да пары-да часу… ад хітрасці і памяркоўнасці ўсё! ;) прынамсі яўрэйскай. Памятаеце? Праз Беларусь прайшлі ўсе войны, а БЕЛАРУСЬ усё яшчэ ЖЫВЕ!

  8. # 28 красавіка 2011 17:50
    Аўтар: Simbirou

    Вольскаму трэба цыкль такіх перадачаў падрыхтаваць і на ДВД дыску прадаваць як гісторыя для самых маленькіх ад дзядзькі Лявона. А што? Цікавая ідэя манэтызацыі гэтага блога, дарэчы.

  9. # 05 траўня 2011 11:51
    Аўтар: татьяна

    такого бреда я еще никогда не слышала, настолько унизительно рассказывать об этом в такой манере… страх! я бы его и в сельский дом культуры не пустила!

    • # 15 траўня 2011 22:12
      Аўтар: ТойСамы

      Я лічу, што ёсць немала людзей у Беларусі, хто нават гэтую бітву не ведае. Таму і расказ у гэтай форме – вельмі добра.

      Дзякуй, Лявон.

  10. # 22 траўня 2011 4:55
    Аўтар: Памяркоуны

    Вялiкi дзякуй, вельмi спадабалася.

Ваш каментар